NEDİR

Pusula Önkuluçka Nedir?

Pusula Ön Kuluçka Merkezimiz, iş fikri ya da hayata geçirmek istediği bir projesi olan henüz şirketleşmemiş girişimcilere, fikir ya da projelerinin geliştirilmesi amacıyla danışmanlık ve mentorluk hizmeti vermektedir.

İş Fikrini Al Gel...

İş fikrinizin inovatif/ yenilikçi, ticarileşebilir ve uygun ekiple yapılabilir olması gerekmektedir.

Eğitimini Al...

Teknik ve idari konularda danışmanlık ve mentorluk hizmetlerini biz sağlıyoruz.

Ticarileş

Şirketleşme, ticarileşme, uluslararasılaşma ve benzeri alanlarda destek sağlıyoruz.

Pusula Önkuluçka Nedir?

  • İşte bu sorunların yaşandığı noktada PUSULA Ön Kuluçka merkezi sizlere destek oluyor.
  • PUSULA Ön Kuluçka Merkezi, iş fikri sahibi kişilerin düşünce, fikir ve projelerini geliştirebilmesi için danışmanlık, eğitim, mentörlük, prototip geliştirme, ticarileştirme, pazarlama ve gelişim-izleme desteği alabileceği merkezdir.
     
  • PUSULA Ön-kuluçka merkezinde aynı anda 30 girişimcilik faaliyetinin yürütülebilecektir. Bu girişimler için kullanılacak alanların proje gelişim süreçleri ve ek süre taleplerine göre 6 – 8 ay gibi belirli bir süre kullanımı sağlanacaktır.
  • Girişimcilerden aylık ve üç aylık gelişim raporları istenecek, geliştirdikleri fikirler yerinde görülerek analiz edilecek ve proje ilerlemesi puanlandırılacaktır. Belirli bir puan altında kalan girişimci için uzmanlar tarafından yönlendirme ve rehberlik işlemleri yapılmaktadır. Girişimci faaliyetlerinde herhangi bir gelişme gözlenmemesi durumunda ön-kuluçka merkezi ile ilişkisi kesilmektedir. Bir sonraki döneme kadar ise aynı fikir ile merkeze tekrar başvuru yapamayacaktır. Diğer taraftan ilerleme kaydeden girişimciler için proje yönelimli eğitimler düzenlenecek ve fikirlerini ön-kuluçkadan firma faaliyetlerine çevirmeleri hakkında kapsamlı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda girişimcilere proje yazımı desteğinin cüzi bir maliyetle sunulması planlanmaktadır.
  • Çok başarılı bulunan girişimcilere ise ön-kuluçka merkezi içerisinde yer alan ödül odaları belirli bir süre (2 – 4 ay) tahsis edilmektedir. Süreç sonunda diğer girişimlerden çok başarılı olanlar olursa ödül odası bu kez bu girişimciye tahsis edilecektir.
  • Girişimcilik merkezi bir yandan öğrencilere gerekli danışmanlık, yönlendirme ve oryantasyon faaliyetlerini yürütürken ön-kuluçka merkezi de fikirlerin hayata geçirilmesi faaliyetlerini yürütmektedir.
YUKARI